Для  виконання  намічених  шляхів  щодо  здійснення  діяльності  колективу  протягом навчального  року  в закладі проводиться  цілеспрямована  робота за  гуманітарним  напрямом освітньо-виховної діяльності;  модернізація  освітнього  процесу з  метою підвищення  його якості  на   основі особистісної орієнтації  та  інтеграції змісту  дошкільної  освіти, компетентнісного  підходу  до  розвитку  дошкільників, пріоритету  збереження  та  зміцнення   їхнього  здоров’я, психолого-педагогічного  супроводу  розвитку  вихованців.

Освітній процес будується відповідно до вимог Програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», концепцією розвитку комунального дошкільного навчального закладу, метою якої є виховання  особистісної  культури дошкільника  шляхом  розвитку  пізнавальної, моральної та  естетичної  сфер.  Реалізація  освітньо-виховних завдань  здійснюється  у декількох  напрямах:

робота  з дітьми;

робота  з педагогами;

робота з батьками.

Організація освітньої діяльності дітей у формі занять починається з 3-го року життя. Тривалість прямого навчання однієї дитини або окремої групи дітей  протягом дня відповідає таким вимогам:

3-й рік життя до 30 хв.,

4-й рік – до 40 хв.,

5-й рік – до 70 хв.,

6-й рік життя до 1год. 20 хв.

Форми організації дошкільників: підгрупова, індивідуальна, фронтальна – залежно від віку, педагогічної мети, матеріально-технічного забезпечення, професійної майстерності педагога.

Основна форма організації: заняття.

Типи занять: тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, бінарні.

Під час тижневого розподілу освітньо-виховної діяльності враховуються:

адаптаційні навчальні плани спеціалістів;

домінуюче навантаження на дитину ( психічне, фізичне, емоційне);

раціональне чергування видів діяльності;

доцільне використання місць для проведення занять.

маленькі Українці

Заняття